Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Akce 2022

ADVENT na Barokním dvoře Borotín

Po dvou letech (covid) odkladů se můžete těšit ADVENT na Barokním dvoře Borotín - a tak jsme pro Vás letos přiipravili opravdu bohatý program pro všechny věkové kategorie. Takto "velkorysí" můžeme být i proto, že ADVENT je připraven s podporou Fondů EHP a Norska.
                                                                  

                                                                         ADVENT na Barokním dvoře Borotín

  • celý den budete moci v budově ovčína navštívit výstavu "Stoleté vánoce",kde uvidíte, jak se zdobily vánoční stromky a jaká byla vánoční výzdoba v průběhu století.
  • V budově špejcharu zase budete moci kouknout pod ruce šikovným řemeslníkům - uvídíte třeba, jak se vyrábí figurky z kukuřičného šustí nebo barvení tkanin technikou ekoprint (barvení výhradně rostlinami), skoro zapomenuté řemeslo vyšívání rybími šupinami, výrobu dřevěných hraček, zdobení perníčků ..a paní Růžena Vinciková ze Strakonic předvede přímo na místě pečení tradičního jihočeského mikulášského pečiva z kynutého těsta. 
  • Na své si přijdou samozřejmě a především děti: mohou si vybrat z několika dětských dílniček, které připravila Diakonie Rolnička s spolek Barokní dvůr Borotín. Na dvoře statku je určitě potěší živý betlém s mladými ovečkami a oslíkem
  • A co by byl Advent bez příhěhu, který byl na začátku... ve spolupráci s Osvětovou besedou Borotín a místními ochotníky jsme připravili příběh "Klanění tří králů", které bude jako tehdy doprovázet živý velbloud. 
  • Hudební soubor SoliDeo z Děčína Vás v dopoledním a odpoledním bloku pohladí skladbami z období 12. až 1/2 18.století a to s využitím dobových hudebních nástrojů, o existenci kterých většina z nás určitě neměla ani ponětí -). A právě proto se můžete těšit i na jejich malou prezentaci s vysvětlením jejich fungování i výroby.
  • Umělecký řezbář p. Ondřej Drábek bude v průběhu celého dne pracovat na dřevěné soše, která se stane první figurou betléma na Barokním dvoře Borotín.
  • A neposlední řadě se můžete tešit na tradiční jarmark, kde si můžete nakoupit hezké dárky od lokálních i přespolních výrobců, z nichž část je držitelem certifikovaného výrobku TOULAVA ... tak třeba šperky z vinutých perel, ručně malované svíčky, knihy, vánoční dekorace, domáci marmelády a sirupy, medovina, masti a další výrobky z bylinek nebo výrobky chráněných dílen Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou, Villa Vallila z Červeného Újezda nebo Rolnička.  
  • A samozřejmě budou i klobásky, štrúdly, vánočky, horká medovina, svařák a další dobroty, které zaženou hlad a nebo zahřejí. A (jenom-) k ochutnání budou i tradiční  staročeské pokrmy jako černá omáčka nebo kuba (akorát kapra na modro až někdy přístě -) 

Těšíme se na Advent, těšíme se na Vás

Kudyznudy.cz - tipy na výlet